Realme GT6’nın Avrupa fiyatı ve hafıza seçenekleri lansman öncesi sızdırıldı

Realme, 20 Haziran Perşembe günü GT 6 akıllı telefonunu tanıtacak. Bu yeni modelin, 50 MP ana kamera ve Sony-LYT808 sensörle donatılması bekleniyor. Önceki raporlar, telefonun Çin’de mevcut olan Realme GT Neo6’nın uluslararası versiyonu olacağını öne sürmüştü ve şimdi Avrupa fiyatı da belli oldu.

Realme GT 6, Romanya’da Emag.ro adlı yerel bir online perakendeci tarafından listelendi. Telefonun 12/256 GB modeli 3.500 RON (yaklaşık 700€) ve 16/512 GB modeli ise 4.100 RON (yaklaşık 825€) olarak satılacak. Ayrıca Polonya’da Realme Shop’ta da görüldü ve burada daha güçlü olan versiyon 3.500 PLN (yaklaşık 800€) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Realme GT 6’nın teknik özellikleri, Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti, 5.500 mAh batarya ve 6.78 inç LTPO OLED ekran gibi GT Neo6 ile büyük ölçüde örtüşüyor. Ancak telefon, Çin’deki modelin birebir kopyası değil; yeni bir kamera setiyle geliyor. Realme, 50 MP ana kamerayı, 2x optik zoomlu 50 MP telefoto lens ile eşleştirirken, ultra geniş açılı kamera ise 8 MP sensöre sahip olacak. Bu, Neo6’daki 50 MP ana ve 8 MP ultra geniş çift kamera düzenine kıyasla bir yenilik.

Realme daha önce, 1.000€’nun altında bir amiral gemisi katili tanıtmayı vaat etmişti ve bu yeni model, 512 GB versiyonu bile bu fiyatın oldukça altında. Bu durum, kullanıcılar için daha uygun fiyatlı ama güçlü bir cihaz seçeneği sunuyor.

Sonuç olarak, Realme GT 6’nın Avrupa’daki fiyatlandırması ve teknik özellikleri, telefonun uluslararası pazarda nasıl karşılanacağını merakla bekleyen teknoloji tutkunları için büyük bir heyecan kaynağı oldu. Realme, bu yeni modelle kullanıcılarına güçlü ve yenilikçi bir akıllı telefon deneyimi sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir